ODDZIAŁY: Warszawa | Lublin | Łódź

Przeciek w domu w stylu kanadyjskim

Lokalizacja: sypialnia w domu prywatnym, okolice Otwocka
Klient: Prywatny
Usługa: Wykrywanie przecieku, osuszanie

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem bardzo często zdarza nam się współpracować z innymi firmami, tym razem trafiliśmy na równie zgraną ekipę co nasza. Celem naszego spotkania był nowo wybudowany dom w okolicach Lublina i konieczność osuszenia wilgoci technologicznej. Dlaczego?

Pamiętajcie!  Zawsze możecie Państwo zadzwonić do nas +48 514 343 415

Świadczymy usługę w województwach :  Mazowieckim | Lubelskim | Łódzkim

Domy w stylu kanadyjski nieśmiało wkraczają do Polski już od dobrych kilku lat. Są one piękne i efektowne, dzięki drewnianemu szkieletowi, jednak przysparzają nie mało problemu firmom osuszającym właśnie z tego powodu.

Całkiem niedawno właścicielka takiego typu domu zgłosiła się do naszej firmy, z powodu pojawiającej się plamy na ścianie w sypialni swojego mieszkania. Z racji, że w niedalekiej odległości znajdował się grzejnik zaczęła podejrzewać, że wynikiem plamy może być przeciek i tak trafiła do naszej firmy.
Po odbyciu bezpłatnej konsultacji wszystko stało się jasne- przeciek był i należało go usunąć jak najszybciej. W pierwszym kroku zaoferowaliśmy klientce cesję, dzięki której kontakt oraz dokumentacja związana z Zakładem Ubezpieczeniowym leżała po naszej stronie, klientka zaś nie musiała się tym przejmować.
Po wykonaniu niezbędnych formalności rozpoczęliśmy nasze działania. Najważniejszym etapem takiego zlecenia jest zawsze wykrycie przecieku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom udało nam się odnaleźć przeciek praktycznie od razu- powodem całego zdarzenia była uszkodzona rurka od ogrzewania mieszkania. Po usunięciu źródła wycieku wody rozpoczęliśmy proces osuszania.
Osuszanie domu kanadyjskiego jest nie lada wyzwaniem dla każdej firmy, ponieważ praca z drewnem wymaga cierpliwości, doświadczenia i odpowiedniego wyczucia osuszanego miejsca. Istotnym elementem oprócz doboru odpowiedniego osuszania do materiału, jest zawsze pomiar wilgotności drewna. W tym przypadku drewno posiadało wilgotność 30%, przy prawidłowym poziomie 12%. Musieliśmy działać szybko, ale jednocześnie pamiętając o delikatności wobec materiału. Pozostawienie drewna w takim stanie mogłoby stanowić zagrożenie nie tylko dla konstrukcji, ale również i zdrowia domowników, gdyż wysoka wilgotność jest najlepszym miejscem do rozwoju czynników chorobotwórczych, jak pleśń czy grzyb.
Osuszenie domu w stylu kanadyjski zajęło nam kilkanaście dni, jednak nie był to czas stracony. Dziki pracy z tak ciekawym materiałem, zyskaliśmy dodatkowe doświadczenie, a dom powrócił do swojego pierwotnego stanu. Po wykonanej pracy pewni swoich sług wręczyliśmy klientce gwarancję na wykonaną usługę oraz certyfikat jakości.


Domy w stylu kanadyjski pojawiają się w Polsce coraz częściej- i nic dziwnego, są piękne, ciepłe i jak z bajki. Ostatnio nasz zespół miał bardzo ciekawy przypadek, osuszania właśnie takiego typu domu. Powodem całego zamieszania była pęknięta rurka od grzejnika w ścianie sypialni. Czy poradziliśmy sobie z tym zadaniem? Czy domy z drewna należy osuszać, czy jednak pozostawić do wyschnięcia samoistnego? Na naszej stronie internetowej w zakładce „blog” czeka już na was nowy tekst, a w nim odpowiedzi właśnie na te pytania. Zapraszamy!

Call Now ButtonZADZWOŃ