ODDZIAŁY: Warszawa | Lublin | Łódź

Usterka w domu z bajki

Lokalizacja: Dom prywatny w stylu kanadyjskim, okolice Warszawy
Klient: Prywatny

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem bardzo często zdarza nam się współpracować z innymi firmami, tym razem trafiliśmy na równie zgraną ekipę co nasza. Celem naszego spotkania był nowo wybudowany dom w okolicach Lublina i konieczność osuszenia wilgoci technologicznej. Dlaczego?

Pamiętajcie!  Zawsze możecie Państwo zadzwonić do nas +48 514 343 415

Świadczymy usługę w województwach :  Mazowieckim | Lubelskim | Łódzkim

Domy w stylu kanadyjskim cechuje jedno- są piękne jak z bajki i tak było tym razem. Dom zbudowany z drewna, postały w 2018 roku, był przepięknie wykończony, ale i nawet po najlepszych fachowcach z czasem pojawiają się usterki.
osuszającym właśnie z tego powodu.

Właściciel domu skontaktował się z nami z powodu pojawiającej się mokrej plamy na ścianach w kuchni. Powód oczywiście był dla nas jasny- uszkodzona instalacja wodna. Zaproponowaliśmy klientowi bezpłatną konsultację, przedstawiając jednocześnie możliwość cesji obowiązującej w naszej firmie. Po ustaleniu formalności oraz przygotowaniu dla Zakładu Ubezpieczeniowego niezbędnej dokumentacji zabraliśmy się do działania.
Pierwszy etap w takiej sytuacji zawsze jest taki sam- lokalizacja wycieku wody. Jak zlokalizować przeciek? W tym celu stosujemy niezbędny sprzęt umożliwiający nam dokładną lokalizację oraz długoletnie doświadczenie w tego typu zadaniach, co zdecydowanie usprawnia proces poszukiwania przecieku oraz zmniejsza konieczność usuwania dużej powierzchni materiału, znajdującego się przed możliwym miejscem wycieku wody. Po zlokalizowaniu przecieku oraz usunięciu usterki konieczne było osuszenie drewnianej ściany, ponieważ wilgotność drewna sięgała 30%, co ponad dwukrotnie przekracza normy stosowane dla tego typu materiału. Pozostawienie go bez profesjonalnego osuszania mogłoby skutkować uszkadzaniem drewna oraz pojawieniem się chorobotwórczych czynników jak pleśń czy grzyb. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz stale rozwijające się kwalifikację pozwoliły dobrać nam najbezpieczniejszą, a zarazem skuteczną metodę osuszania drewna, zapewniając jego trwałość i bezpieczeństwo. Klienci po zakończonym przez nas zadaniu otrzymali certyfikat jakości, a także gwarancję na nasze usługi.


Mokre plamy na ścianach, czy unoszące się drewniane podłogi zazwyczaj zwiastują tylko jedno- uszkodzenie instalacji wodnej, które należy jak najszybciej usunąć, zanim przyniosą one jeszcze więcej szkód. Co jednak gdy pojawi się przeciek wody w domu zbudowany z drewna? Domy w stylu kanadyjskim stanowią osobliwe wyzwanie dla firm osuszających, właśnie poprzez swoją strukturę i materiał wykorzystany do budowy. Czy nasza firma jest w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem? Sprawdź to już dziś w najnowszej historii na naszym blogu.


Domy kanadyjskie mają to do siebie, że zbudowane są ze specyficznie dostosowanego drewna stanowiącego podstawę materiałów budowlanych. Są one niezaprzeczalnie piękne, jednak wymagają od właściciela szczególnej ostrożności i dbałości. W najnowszym poście na naszym blogu bohaterem został właśnie taki dom. Stanowi on wyzwanie dla firm osuszających, ponieważ drewno jest bardzo specyficznym i jeszcze dość mało rozpowszechnionym w Polsce materiałem budulcowym. Czy poradziliśmy sobie mimo to? Czy dom zbudowany z drewna potrzebuje osuszenia po wykryciu przecieku z instalacji wodnej? Sprawdź to na naszej stronie internetowej w zakładce „blog”.


Rozpowszechnienie domów w styl kanadyjskim w Polsce sprawia, że coraz częściej spotkamy się z nimi podczas procesów lokalizowania przecieków oraz osuszania domów po zalaniu. Jest to dość trudny proces, ponieważ drewno wymaga specjalistycznie dobranych sposobów osuszania. Nawiązując do tego, na naszym blogu znajdującym się na stronie firmy pojawił się nowy post , gdyż ostatnio trafił nam się bardzo ciekawy przypadek osuszania domu w stylu kanadyjskim. Zainteresowani? Zapraszamy już dziś do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Czy domy jak z bajki rzeczywiście istnieją? Zdecydowanie! Według nas należą do nich domy w stylu kanadyjskim, jednak jak w każdej prawdziwej bajce, musiała się pojawić zła postać rujnująca szczęście domowników… W tym wypadku był to przeciek wody z instalacji wodnej znajdującej się w kuchni. I w takich sytuacjach jak jeźdźcy na białych koniach, zjawiamy się my, aby ratować bajkowy klimat zalanego domu kanadyjskiego jak z bajki. Czy udało nam się to osiągnąć? Czy szczęście domowników powróciło? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań, znajdziesz w naszej zakładce „blog” na stronie internetowej naszej firmy. Zapraszamy!

Domy kanadyjskie najczęściej możemy spotkać w Ameryce Północnej, czyli między innymi w USA czy Kanadzie. Jednak pojawiają się one coraz częściej również u nas w Polsce, co wiążę się również z nowymi wyzwaniami dla firm zajmujących się wykrywaniem przecieków oraz osuszaniem. Na naszym firmowym blogu właśnie pojawił się nowy, post gdzie głównym bohaterem jest dom w stylu kanadyjskim, czyli przeciek w domu z drewna. Czy poradziliśmy sobie z takim wyzwaniem? Czy przeciek w drewnianym domu wymaga zastosowania dodatkowych środków? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym wpisie. Zapraszamy!

Call Now ButtonZADZWOŃ