ODDZIAŁY: Warszawa | Lublin | Łódź

Cieknąca woda ? co z tym zrobić

Cieknąca woda ? co z tym zrobić

 

 

Łazienka to najczęściej zalewane pomieszczenie w domu. Wynika to z faktu licznych instalacji wodociągowych, z badań wynika aż 30% przyczyn zalania, znajduje się na połączeniu rur. W łazience zastosowana jest też często glazura, która w przypadku pękniętej rury jest dodatkowym utrudnieniem przy usunięciu przyczyny. Jednak zanim postanowisz skuć ją podejrzewając przeciek sprawdź nasz artykuł.

Pamiętajcie!  Zawsze możecie Państwo zadzwonić do nas +48 514 343 415

Świadczymy usługę w województwach :  Mazowieckim | Lubelskim | Łódzkim

 

Po pierwsze poszukaj źródła zalania

Źródło zalania może znajdować się w każdym miejscu, gdzie przebiega instalacja wodna, może znajdować się zarówno w ścianie pod glazurą, jak i również pod wanną, dlatego zawsze warto najpierw sprawdzić łatwo dostępne miejsca. Jeśli nie znajdziesz przecieku i podejrzewasz, że znajduje się on pod płytkami, przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań zrób dokumentację fotograficzną dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego oraz zgłoś powstałą szkodę. Umożliwi ci to, unikniecie kosztów wywołanych przez skucie i usunięcie wierzchniej warstwy w procesie dostawania się do rurociągu.

Po drugie zastanów się na plusami i minusami wynajęcia profesjonalnej firmy

Wiele mieszkań ma stworzony ogólny plan, w którym jest zaznaczona lokalizacja rurociągu. Często jednak jest tak, że albo tego planu właściciel nie osiada albo jest on tylko początkowym zamysłem architekta, niepokrywającym się z rzeczywistym stanem mieszkania. Dlatego, zanim zaczniesz proces skuwania, warto zastanowić się nad wyborem firmy, która posiada sprzęt wykrywający przecieki. Firma Dry Touch posiada najwyższej jakości narzędzia umożliwiające wyrycie przecieku w podłodze lub ścianie. Dużym plusem zastosowania takiego rozwiązania jest ograniczenie zniszczeń powstałych podczas odkrywania przecieku w ścianie. Urządzenie pokazuje, gdzie dokładnie w ścianie lub w podłodze  znajduje się przeciek, dzięki czemu ograniczasz obszar wymagający uszkodzenia.

Po trzecie wykonaj dokumentację fotograficzną uszkodzonego wodociągu

Towarzystwa ubezpieczeniowe często wymagają od swoich klientów pełnej dokumentacji, która ma za zadani przedstawić powód zalania oraz stopień zniszczeń. Często bywa również tak, że wymagają oni również wizyty rzeczoznawcy w celu oceny uszkodzeń. Oczywiście możesz zając się tym sam, jednak firma Dry Touch posiada również usługę, w której po podpisaniu cesji całą dokumentacją oraz kontaktem z Towarzystwem Ubezpieczeniowym zajmujemy się my. Dzięki tej usłudze proces usuwania zniszczeń oraz osuszania mieszkania możemy rozpocząć już następnego dnia po zgłoszeniu się do nas.

Po czwarte zaufaj nam

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży, dlatego Dry Touch nie ma sobie równych. Jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy certyfikat IICRC umożliwiający dobranie odpowiedniej metody dla twojego mieszkania z zaoszczędzeniem czasu, pieniędzy i szacunkiem dla środowiska. Umożliwiamy podpisani cesji, dzięki czemu nie musisz zajmować się dokumentacją i kontaktem z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, jednocześnie przyspieszając proces przywrócenia mieszkania do stanu sprzed zalania.  Dla nas liczy się jakość od piwnicy aż po dach!

Call Now ButtonZADZWOŃ