osuszanie domu

Wagosuszarka – najskuteczniejsze urządzenie do pomiarów wilgotności

Pomiary wilgotności nie są problematyczne, jeśli zastosujesz do nich najbardziej precyzyjny sprzęt. Właśnie takim urządzeniem jest wagosuszarka. Określa ona dokładnie zawartość wody w materiale budowlanym. Bywa przydatna podczas pomiarów w piwnicach, przed położeniem parkietu lub malowaniem. Jednak zastosowanie odnajduje w wielu miejscach. Sprawdź, w jaki sposób może Ci pomóc badanie z wagosuszarką i jakie korzyści przynoszą jej analizy.

Wagosuszarka – do czego służy?

To urządzenie w najbardziej szczegółowy sposób przedstawia, jaka jest wilgotność wybranego materiału np. muru. Stosuje się je zarówno do rutynowych testów, jak i zaawansowanych pomiarów wilgotności. Budowa wagosuszarki nie jest skomplikowana,gdyż składa się ona z wagi laboratoryjnej oraz połączonej z nią komory suszenia. Zapewnia to stabilną temperaturę suszenia podczas pomiaru. Komora jest niezbędnym elementem, gdyż analiza utraty wilgoci trwałby zbyt długo w naturalnych warunkach.

Wagosuszarka jest ceniona przede wszystkim za swoją niesamowitą dokładność. Wynosi nawet 0,001g. Z tego względu tak chętnie zaopatrują się w nią profesjonalne firmy, zajmujące się osuszaniem budynków. Takie urządzenie ma właśnie firma DryTouch, która z jego pomocą może dokonywać jak najdokładniejszych pomiarów wilgotności. Dzięki niemu z łatwością przeprowadza niezawodne inwazyjne badania, w każdym przypadku, kiedy podstawowe metody pomiarów nie są możliwe.

Zasady działania wagosuszarki

Wagosuszarka podaje pomiary bardzo szybko i skutecznie. Próbka materiału np. ze ściany jest dokładnie ważona, a następnie podgrzewana. Celem tego jest odparowanie wody. Po tym zabiegu, próbka zostaje ważona raz jeszcze. Na sam koniec wagosuszarka przedstawia precyzyjną ilość wody, przekazując ją do drukarki lub komputera.

To jedno zgrabne urządzenie dokonuje skutecznych pomiarów wilgotności, bez konieczności ich wielokrotnych powtórek i bez długiego czasu oczekiwania. Jeśli więc chcesz wiedzieć, ile wilgoci znajduje się w murach, piwnicach czy miejscach przeznaczonych do kładzenia parkietu – postaw na dobrą ekipę, która dysponuje wagosuszarką.

Pomiar wilgotności a złe wyniki – postaw na osuszanie mieszkania

Źródeł wilgoci jest mnóstwo. Nie zawsze jest to wina właściciela domu. Powstaje ona z wielu powodów i bywa niezwykle podstępna.

Ściany piwnic i fundamentów są najbardziej narażone na działanie wody gruntowej. Poza tym opady atmosferyczne również mają niemały wpływ na wilgoć. Prawie żaden budynek nie jest w stanie uniknąć wilgoci technologicznej, która znajduje się w materiałach budowlanych czy nadmiaru pary wodnej w pokojach.

W dodatku codzienne obowiązki tak samo sprzyjają zawilgoceniu. Pranie, gotowanie, suszenie… takich czynności jest ogrom. Nie mówiąc już o trudniejszych przypadkach, takich jak zalanie, awarie instalacji lub destrukcyjne działanie mostków termicznych.

Warto więc zdecydować się na wsparcie profesjonalnej ekipy, która osusza i odgrzybia budynki. Stosuje do tego bezpłatne pomiary wilgotności za pomocąmiernika kulkowego. W przypadku specjalnych miejsc, czyli piwnic, czy też przed kładzeniem parkietu, najlepszą metodą są badania za pomocą wagosuszarki.

Jeśli wyjdą niekorzystne, wtedy konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków. Zazwyczaj jest to właśnie osuszanie. Wykonuje je się z użyciem specjalistycznego sprzętu, co skutecznie oczyszcza mieszkanie z wilgoci. Poza tym zapobiega powstawaniu szkodliwych grzybów, które skutkują poważnymi chorobami, w tym immunologicznymi.

Call Now ButtonZADZWOŃ