osuszanie mieszkania Warszawa

Osuszanie budynków po zalaniu w Warszawie – jak to wygląda w stolicy?

Awaria instalacji, powódź, różne zdarzenia losowe… Zalane mieszkanie to prawdziwy kłopot. Wiele osób próbuje samodzielnie się pozbyć wody i na własną rękę wysuszyć mieszkanie. Niestety – jest to nie tylko bardzo czasochłonne, ale też bezskuteczne. Dlatego właśnie na rynku można spotkać firmy, które świadczą usługę osuszania po zalaniu w Warszawie. Jak one działają, co oferują i czy naprawdę nie da się pozbyć wilgoci bez pomocy fachowców?

Osuszanie po zalaniu w Warszawie – czy popełniasz ten jeden kluczowy błąd?

Zalania w stolicy zdarzają się nadzwyczaj często – szczególnie w blokach i kamienicach. Tam, gdzie jest dużo ludzi, tam jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia nagłych zdarzeń. Jeśli więc masz do czynienia z zalaniem, lepiej postaw na pomoc firm, które osuszają po zalaniu w Warszawie. Nie popełniaj kluczowego błędu i nie rób tego osobiście. Dlaczego?

Profesjonaliści mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, który pozbywa się wody nawet w kilka godzin. Samodzielne próby osuszenia mieszkania trwają nierzadko… pół roku. Tak – zanim wilgoć całkowicie zniknie, mija czasami ponad 180 dni. W tym czasie może dojść do wielu nieodwracalnych uszkodzeń. Jakich?

Farby wilgotnieją i odpadają ze ściany. Poziome okładziny podłóg przemakają. To nie koniec – jeszcze gorszym przypadkiem jest zwarcie w instalacji elektrycznej. Skutkuje to pożarem. W lepszym scenariuszu dochodzi „tylko” do zwarcia lub zagrzybienia instalacji, co powoduje przerwy w przewodności prądu.

Równie niebezpieczne jest zawilgocenie izolacji ścian. Przez to traci ona właściwości termoizolacyjne i bardzo szybko przepuszcza ciepło. Narażasz się więc na jeszcze większe koszty – nie tylko związane z ogrzewaniem. Często trzeba wymienić izolację – to mnóstwo wydatków i bardzo czasochłonny proces. Kolejną konsekwencją jest zagrzybienie mieszkania, które ma wpływ na zdrowie i życie domowników. Zaburza równowagę hormonalną, powoduje bezpłodność, nowotwory, astmę… Dlatego właśnie profesjonalne osuszanie po zalaniu w Warszawie jest tak korzystne. Jak wygląda w praktyce?

Osuszanie w Warszawie – jak otrzymać pomoc w kilka minut?

Jeśli chcesz raz a porządnie się pozbyć wilgoci, skontaktuj się z firmą, oferującą pomoc osuszania w Warszawie. Takie usługi świadczy ekipa DryTouch, która dowozi sprzęt za darmo w stolicy i pobliskich okolicach np. Legionowie, Nowym Dworze i Wyszkowie oraz jest dostępna 24 godziny na dobę. Do tego dochodzą bezpłatne oględziny.

Kolejnym krokiem jest obowiązkowe odgrzybianie, które szybko zabija grzyby i zarodniki, co zapobiega ich rozprzestrzenieniu się po budynku. Profesjonalny sprzęt jest dostarczany i rozstawiany tak, by pracował jak najwydajniej, a usługa przebiegała szybko i sprawnie. Osuszanie po zalaniu w Warszawie wiąże się też z pomiarami wilgoci w trakcie i na samym końcu, by zweryfikować skuteczność usługi.

Profesjonaliści, którzy osuszają mieszkania, sporządzają ponadto rzetelną dokumentację. Zawiera ona dane na temat wszystkich poniesionych szkód, dzięki czemu szybko można otrzymać pieniądze z ubezpieczalni.

Właśnie tak wygląda osuszanie w stolicy i okolicach. Wystarczy więc się skontaktować z właściwą ekipą, a ona rozwiąże Twój problem – skutecznie i bezpiecznie.

Call Now ButtonZADZWOŃ