ozonowanie mieszkania

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Ozonowanie mieszkania – co to jest? Nie każdy wie, że to niezwykle istotny proces w zwalczaniu szkodliwych mikroorganizmów, w tym np. grzybów i bakterii. Ma on dobroczynny wpływ szczególnie w przypadku dzieci, które najbardziej narażone są na ich destrukcyjne działanie. Niepożądane mikroorganizmy mogą doprowadzić nawet do silnych alergii i nowotworów. Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o ozonowaniu mieszkania, czytaj dalej!

Ozonowanie mieszkania – co to jest?

Ozonowanie jest ekologiczną metodą, która stosowana jest – jak łatwo się domyślić – z użyciem ozonu. Uważa się go za drugi najpotężniejszy utleniacz na świecie. Proces ten przebiega bez dodatku szkodliwych środków chemicznych. Dlatego jest bezpieczny dla każdego, w tym dla alergików, dzieci i osób starszych. Ozonowanie nie maskuje przykrych zapachów, a usuwa je definitywnie.

Wiele osób zastanawia się, co to jest ozonowanie mieszkania. Otóż jest todoszczętne usuwanie szkodliwych mikroorganizmów. Często stosuje się je podczas ostatniego etapu odgrzybiania i osuszania budynku, które przeprowadza zazwyczaj profesjonalna firma. Jej celem jest całkowite wyeliminowanie zarodników grzybów z powietrza.

Poza tym coraz więcej osób decyduje się na nie, aby zniwelować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach. Dotyczy to miejsc, gdzie często pali się papierosy lub zdechły zwierzęta np. myszy. Mnóstwo osób przeprowadza proces ozonowania, gdyż nie chce wdychać nieprzemijającego odoru przypalanych potraw, czy rozlanych substancji, które wniknęły już w materiały np. dywan. Ozon usuwa nawet czad.

Ozonowanie mieszkania przeprowadza się w każdym miejscu, którego czystości właściciele nie są pewni np. po przeprowadzce. Jeśli chcą mieć gwarancję bezpiecznego i zdrowego przebywania w danej przestrzeni, decydują się na korzystanie z profesjonalnych usług firm. Taką pomoc świadczy firma DryTouch, dostępna 24 godziny na dobę, która zajmuje się odgrzybianiem i ozonowaniem w Warszawie.

Ozonowanie – jak przebiega?

Ozonowanie jest możliwe tylko po uprzednim wyeliminowaniu źródła nieprzyjemnych zapachów, generującego np. zarodniki grzybów. Tym źródłem mogą być martwe szkodniki, pleśń, grzyby, czy też drażniąca ciecz na meblach.

Ekipa wykonująca ozonowanie mieszkania w pierwszej kolejności, prosi o zabezpieczenie wszystkich mebli i akcesoriów lub ich wyniesienie, jeśli jest to możliwe. Ponadto ozonowane pomieszczenie, musi być szczelnie zamknięte, aby utleniacz nie uciekał np. szparami.

Ozonowanie mieszkania przebiega z użyciem specjalistycznego sprzętu. Zazwyczaj są to profesjonalne generatory. Na czas zabiegu, należy opuścić dom, a tuż po nim wietrzy się wnętrze przez minimum pół godziny. Czasami nie jest ono konieczne, jeśli w najbliższym czasie nikt nie będzie z niego korzystał. Ozonowanie mieszkania wykonuje się w specjalnej odzieży i maskach ochronnych, gdyż ozon w wysokim stężeniu uznaje się za trujący.

Długość ozonowania budynku określana jest przez ekipę. Wpływa na to wiele czynników, w tym intensywność zapachu i wielkość pomieszczenia.

Cena ozonowania budynków – ile zapłacisz za usługę

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena ozonowania mieszkania i czy jest to drogi proces.

U każdej firmy cennik wygląda inaczej. U niektórych stawka wynosi 100 zł za godzinę, u innych 80 zł, a u jeszcze innych 150 zł. Niektóre podają całościowy koszt odgrzybiania lub osuszania z ozonowaniem jednocześnie. Warto więc skontaktować się z profesjonalną firmą np. DryTouch i podpytać o ceny za ozonowanie mieszkania w Warszawie. Rzetelni specjaliści są w stanie tak dopasować kwoty, aby klient był jak najbardziej zadowolony z ich usługi.

Jeśli już wiesz, czym jest ozonowanie mieszkania, warto podkreślić, iż jest to stuprocentowo bezpieczny i nieszkodliwy zabieg. Ponadto masz pewność, że dom jest czysty, a Ty redukujesz ryzyko zachorowań do minimum.

Call Now ButtonZADZWOŃ