awaria instalacji wodnej

Jak zlokalizować źródło wycieków? Awaria instalacji wodnych a osuszanie budynków

Zaczyna się od małej plamy wilgoci na ścianie. Może to nic strasznego? Następnie rośnie ona w znacznym tempie, a nawet dochodzi do wycieków u sąsiada mieszkającego piętro niżej. To już jawi się zdecydowanie gorzej, prawda? Nie bagatelizuj sytuacji – prawdopodobnie to awaria instalacji wodnej. Przyczyn może być jeszcze więcej. Aby uniknąć ogromnych szkód, trzeba zlokalizować wyciek, naprawić źródło problemu i sprawnie osuszyć budynek. Jak więc wygląda to krok po kroku?

Awaria instalacji wodnych – skąd ta woda?!

Jeśli w Twoim domu pojawiły się plamy wilgoci, pora zareagować. Głównymi przyczynami tego zjawiska są:

  • uszkodzenia odpływów kanalizacyjnych z toalet, prysznica, wanny lub umywalek,
  • rozszczelnienie instalacji centralnego ogrzewania,
  • awarie rury instalacji doprowadzającej ciepłą i zimną wodę.

Podsumowując – doszło do awarii instalacji wodnej. Co było powodem? Instalacje mogły się zapchać np. przez wyrzucanie dużych odpadów do toalety lub umywalki, mogły też po prostu być już stare albo wadliwe. Wady materiałowe lub wykonawcze są często spotykane. Najgorsze jest to, że nie widzisz ich na pierwszy rzut oka. Awarie są ukryte, dlatego, zanim przystąpisz do osuszania budynku, musisz określić dokładnie źródło problemu.

Osuszanie budynków – jak zlokalizować źródło wycieku?

Osuszanie ścian nie jest trudne, jeśli poradzisz sobie z awarią instalacji wodnej. Są dwie metody, w czym na pierwszą, decyduje się bardzo mało osób. Zazwyczaj jest stosowana, jeśli nie ma już innego wyjścia. Polega na odkryciu wszystkich instalacji i demontażu podłóg. Posadzkę skuwa się wzdłuż przebiegu instalacji. Jako że jest to niezwykle inwazyjna metoda, można postawić na nowoczesne rozwiązanie, czyli wykorzystanie urządzeń pomiarowych.

Urządzenia pomiarowe działają bardzo precyzyjnie. Wskazują dokładnie miejsce wycieku, przy czym są bezinwazyjne. Są bezpieczne dla otoczenia, ludzi, zwierząt i obiektu. Przyśpieszają osuszanie ścian i całego budynku. Nie musisz też demontować prawie całego domu, aby znaleźć źródło problemu.

Dlaczego postawić na urządzenia pomiarowe w osuszaniu budynku?

Urządzenia pomiarowe mają na celu ograniczenie kosztów. Po pierwsze – szybko odnajdują przyczynę mokrych wykwitów, co zapobiega dalszym szkodom. Po drugie – unikasz kucia podłóg, co wiąże się praktycznie z całkowitą „demolką” domu. Nie musisz inwestować w remont mieszkania i wydawać na to kroci.

Awarie instalacji wodnych muszą zostać naprawione. Następnie specjaliści mogą zająć się kompleksowym osuszaniem budynku. Często konieczne jest nie tylko osuszanie ścian, ale także strefy izolacji pod posadzką. Firmy, które się tym zajmują, tak jak DryTouch, nie tylko pozbędą się niechcianych plam wody, ale również pozostałych wilgoci, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Z pomocą fachowców dom będzie suchy, czysty i zdrowy dla mieszkańców.

Profesjonalne osuszanie budynku po awarii instalacji wodnej to nie tylko konieczność, ale też szereg korzyści. W efekcie nie tylko pozbywasz się problemu, ale też zapobiegasz rozwojowi pleśni i grzybów, które zatruwają Twoje zdrowie – często już nieodwracalnie. Więcej na ten temat w naszych wpisach „zagrzybione mieszkanie a choroby” oraz „5 powodów wilgoci w domu”.

Call Now ButtonZADZWOŃ