zalany dom a odszkodowanie

Certyfikat IICRC – dlaczego jest tak ceniony u firm osuszających?

Woda pokrywa 70% powierzchni Ziemi. Nie da się ukryć, że bez niej nie moglibyśmy istnieć. Jednak są pewne sytuacje, w których nie masz ochoty jej oglądać – szczególnie po zalaniu mieszkania. Plamy wilgoci często wykwitają również z wielu innych powodów – na przykład przez wadliwą wentylację, złą izolację czy mostki termiczne. Wtedy jest konieczna pomoc ekipy osuszającej, która posiada właściwe certyfikaty. Nadzwyczaj ceniony jest IICRC. Dlaczego warto wybierać profesjonalistów po tym szkoleniu?

Certyfikat IICRC – co to jest?

Wybierając ekipę, która będzie osuszała Twoje mieszkanie, postaw na tą, która ma stosowne certyfikaty, takie jak IICRC. Jest to skrót od Institute of Inspection Celaning and Restoration Certification. Główna siedziba organizacji certyfikującej mieści się w Stanach Zjednoczonych. Ta jednostka skupia się przede wszystkim na szkoleniu z zakresu czystości i osuszania, które następnie profesjonalne firmy wdrażają do swojej pracy.

Tak więc certyfikat IICRC jest największym organem szkoleniowym i normalizacyjnym, który się zajmuje zagadnieniem utrzymania czystości i renowacji. Firmy, które go posiadają, pracują zgodnie z najnowszymi i najskuteczniejszymi amerykańskimi technikami osuszania i odgrzybiania obiektów – nie tylko mieszkalnych. Obejmują one szereg zagadnień, nawet takich jak skażenia biologiczne, psychometria, metody osuszania i urządzenia, które najlepiej się nadają do takich zadań. Specjaliści, by otrzymać IICRC, muszą przejść szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych, które przygotują ich kompleksowo do wykonywania obowiązków.

Jak działają firmy z certyfikatami IICRC?

Certyfikat IICRC posiada firma DryTouch, co jest potwierdzeniem branżowych kompetencji zawodowych. Oznacza to, że profesjonaliści podczas pracy działają zgodnie z wytycznymi umieszczonymi w certyfikacie IICRC, w myśl standardów S500:2015 czy S520:2015. Chociaż na pierwszy rzut oka te pojęcia wydają się skomplikowane, tak naprawdę określają szereg najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych czynności osuszających.

Tak więc ekipa rzetelnie określa stopień zalania i uszkodzeń przedmiotów. Jej celem jest przywrócenie obiektu do stanu pierwotnego – lub nawet lepszego – niż przed wniknięciem wilgoci. Do tego wykorzystuje najbardziej opłacalne dla klienta metody. W myśl certyfikatu IICRC fachowcy lokalizują źródło problemu, śledzą jego trasę, by oszacować stopień zawilgocenia obszaru oraz rozkładają profesjonalny sprzęt.

Zgodnie z IICRC w ostatnim etapie prac sporządza się odpowiednią dokumentację, dzięki której klient szybko otrzyma pieniądze z ubezpieczalni. Takie papiery muszą zawierać jak najdokładniejsze informacje. Dlatego warto stawiać na sprawdzone firmy, które nie tylko solidnie przeprowadzą proces osuszania, ale również rzetelnie podejdą do tematu dokumentacji.

Call Now ButtonZADZWOŃ